5 Березня, 2017

Папіломи – доброякісні пухлини шкіри

Папілома – це доброякісна  пухлина  епідермісу, що формується з плоского епітелію. Причиною виникнення є вірус папіломи  людини, який передається як статевим так і побутовим  шляхом. Вірус папіломи людини може тривалий час перебувати в організмі людини і клінічно проявлятись при зниженні імунітету, до чого часто призводять тяжкі  соматичні захворювання, тривале лікування антибіотиками, період  вагітності, похилий вік.

Найчастіше локалізація папілом зустрічається на шкірі шиї, обличчя. Клінічно утворення  виглядає як поодиноке бородавчасте розростання кулястої або сплощеної форми, діаметром від декількох мм до 1-2 см. Розташовується на ніжці, яка чітко відмежована від навколишньої тканини (шкіри).  Поверхня її нерівна, дрібно- або крупнозерниста, сірувато-коричневого кольору, іноді з бурим відтінком. На вигляд нагадує кольорову капусту. Волосяний покрив на ній  відсутній. Епітелій у ряді випадків роговіє і відлущується у вигляді лусочок. На дотик папілома м’яка, безболісна, легко зміщується  по відношенню  до навколишньої шкіри. Росте дуже повільно, протягом декількох років, не завдає жодних неприємних відчуттів. При запаленні утворення збільшується в розмірах, ущільнюється, стає болючим, іноді кровоточить, покривається виразками.

Папіломи досить часто зустрічаються на слизовій оболонці губ, щік, язика, піднебіння. У цих випадках, вони  являють собою частіше поодинокі вирости округлої форми, блідо-рожевого кольору, на ніжці.  Внаслідок мацерації слиною папілома набуває білуватого або сіруватого відтінку. Іноді вона буває навіть чорного кольору, внаслідок крововиливу в неї  та подальшого  розпаду крові. Після травми зубами, під час  приймання їжі, утворення часто  кровоточить. Слизова оболонка в основі ніжки папіломи не змінена.

Лікування папілом: діатермокоагуляція, кріодеструкція, видалення хірургічним методом  в межах здорових тканин, з подальшим гістологічним дослідженням даного матеріалу.

Залишіть ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *