5 Березня, 2017

Кріодеструкція – безпечний та доступний метод видалення новоутворень шкіри

Кріодеструкція – метод видалення новоутворень на шкірі шляхом їх руйнування під дією  низьких температур. Крім прямого  знищення тканин,  можливе  також  застосування кріотерапії – контрольованого впливу низьких температур на живі тканини. Ці процедури широко використовуються в косметології,  гінекології,  дерматології та низці інших сфер медицини. Процедура може включати в себе кілька стадій заморожування і розморожування,  в середньому вона триває від 30 секунд до декількох хвилин. Фактично кріодеструкція відноситься до хірургічних методів, проте,  завдяки  швидкому  локальному заморожуванню тканин,  дозволяє провести видалення новоутворень без хірургічного втручання, рубців і кровотеч.

Позитивний медичний ефект заморожування був помічений ще в стародавні часи і з тих пір медицина застосовувала безліч холодоагентів: від льоду до рідкого гелію. На сьогодні медична процедура кріодеструкції проводиться з використанням рідкого азоту. Його температура кипіння -195,75 ° C, що дозволяє виконувати процес заморозки тканин максимально швидко.  При цьому утворюються внутрішньоклітинні кристали льоду, які швидко знищують цільові клітини як механічно, так і шляхом критичного порушення концентрації внутрішньоклітинних речовин. Заморожування клітин – комплексний процес, і його розуміння дозволяє з точністю планувати ефект заморожування, що допомагає мінімізувати ризик ускладнень. Протипоказаннями до проведення кріодеструкції можуть бути деякі гострі інфекційні захворювання, великі розміри або важкодоступність новоутворень, внутрішні запальні процеси.

З часів Кемпбела Уайта, який вперше застосовував подібний метод для видалення невусів і базальноклітинного раку шкіри вже наприкінці 19-го століття, розвиток науки і технології дозволив удосконалити методику кріодеструкції. Незважаючи на це, процедура є досить простою: охолоджений накінечник, який називається аплікатор, щільно притискають до поверхні новоутворення. Завдяки широкому вибору форм і розмірів накінечників досягається максимальна відповідність поверхонь впливу і цільової поверхні шкіри. Цей метод успішно застосовується для лікування бородавок, папілом, невусів, гострокінцевих кондилом, контагіозного молюска, гемангіом, себорейних кератом, актинічного кератозу, лентіго, базальноклітинного раку шкіри.

Перевагами кріодеструкції є:

  • Короткий час підготовки і проведення процедури
  • Відсутність кровотеч або шрамів, мінімальний травматизм
  • Низький ризик зараження
  • Наявність додаткового знеболення завдяки холоду
  • Мінімальний післяопераційний догляд

Залишіть ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *